The Stairway to Heaven 2016

  Bib Name Time    
1 122 Jonny Cartwright 52:26.6 Male Stainland Lions  
2 128 Leo Timmins 54:18.8 Male  
3 91 Andrew Du Feu 55:41.0 Male Denby Dale Travellers
4 148 Ryan Cartwright 58:56.8 Male Stainland Lions  
5 171 Matthew Pattison 59:13.7 Male  
6 93 Andrew Petrie 59:22.9 Male Stadium Runners
7 147 Robert Booth 1:00:06.2 Male  
8 164 Andrew Brownson 1:01:17.5 Male  
9 166 Phil Howson 1:03:32.4 Male  
10 90 Andrew Brankin 1:03:47.2 Male Kingston Runners
11 169 Ian Goulding 1:04:47.6 Male  
12 120 Jonathan Bennett 1:04:59.4 Male  
13 163 Jonathan Williams 1:06:14.0 Male  
14 137 Neil Burrows 1:08:51.1 Male Acre Street Runners
15 165 Anne Middleton 1:09:15.0 Female  
16 99 Dave Raby 1:09:46.4 Male  
17 170 William Murgatroyd 1:09:55.5 Male  
18 155 Sylvain Pasquier 1:10:20.6 Male  
19 138 Nick Thompson 1:11:01.9 Male Stainland Lions Running Club
20 151 Shaun Tunstall 1:11:04.1 Male  
21 95 Angela Rafferty 1:11:40.2 Female Acre Street Runners
22 133 Mark Wearmouth 1:12:07.3 Male  
23 114 Ian Whalley 1:12:48.5 Male  
24 119 Joanna Lockwood 1:13:07.6 Female  
25 111 Helen Ahmad 1:13:36.1 Female Stadium Runners
26 103 Elizabeth Mason 1:13:54.2 Female Hyde Village Striders
27 121 Jonathan Hallas 1:14:28.0 Male  
28 129 Mark Barraclough 1:14:33.9 Male  
29 154 Sue Kaye - V50 1:14:40.7 Female Denby Dale Travellers
30 139 Nicky Cartwright 1:15:25.4 Female Stainland Lions  
31 89 Andrew Bentley 1:15:30.7 Male  
32 94 Andrew Smith 1:17:52.6 Male Queensbury RC
33 123 Judith Mallon  1:18:49.2 Female Valley Hill Runners
34 136 Nadine Darde 1:18:59.9 Female Acre Street Runners 
35 101 Diane Simmons 1:19:18.4 Female Wakefield Harriers
36 132 Mark Oldham-Fox 1:20:24.7 Male Acre Street Runners
37 145 Rashid Tunnacliffe 1:21:15.7 Male Acrestreet Runners 
38 168 Fiona Willis 1:21:50.0 Female  
39 117 Jane Brankin 1:22:30.7 Female Kingston Runners
40 158 Becky Burdon 1:23:35.8 Female Holmfirth Harriers
41 162 Simon Warsop 1:24:02.0 Male  
42 153 Stephanie Green 1:24:36.1 Female  
43 157 Victoria Knight-Phillips 1:24:38.6 Female Acre Street Runners
44 142 Paula Armstrong 1:26:05.4 Female Acre Street Runners 
45 115 Jackie Hall 1:26:33.8 Female Hyde Village Striders
46 146 Richard Whale 1:28:37.5 Male Holmfirth Harriers
47 104 Elizabeth Willoughby 1:28:37.9 Female  
48 96 Barry Westbrook - Challenge Walk 1:30:18.1 Male Hyde Village Striders
49 107 Frances Brook 1:31:34.0 Female Acre Street Runners
50 167 Abbie Dagg 1:32:38.8 Female  
51 161 Rachael Warsop 1:32:39.1 Female  
52 118 Laura Wilson 1:36:37.6 Female Hyde Village Striders
53 160 Jane Stirling - Challenge Walk 1:37:54.5 Female  
54 150 Samantha Lockwood 1:39:17.7 Female Acre Street Runners
55 112 Hilary Booth 1:41:37.7 Female Stadium Runners
56 116 Hannah Sellars 1:44:07.9 Female Hyde Village Striders
57 149 Sally Connolly 1:46:10.8 Female Acre Street Runners
58 106 Floyd Peterson - Challenge Walk 1:51:14.9 Male Hyde Village Striders
59 126 Karen Andrew - Challenge Walk 1:51:26.0 Female  
60 110 Heidi Din - Challenge Walk 1:51:28.0 Female  
61 102 Dot Carr 1:52:49.4 Female